CR2 do JPG

Jetzt kostenlos und online CR2 do JPG umwandeln!

  Datei wählen
Hochgeladener Dateityp:
Dateityp wählen:

Umwandeln in nur 3 Schritten

  1. Datei hochladen
  2. Ziel Dateityp wählen
  3. Datei herunterladen
.cr2 in jpg umwandeln
Ihre Daten werden sicher und verschlüsselt übertragen!
Hinweise zum Datenschutz
Online-Umwandeln.de zu den Favoriten hinzufügen?
Anzeige:

Profesionální digitální fotoaparáty Canon a SLR fotoaparáty nabízejí možnost ukládat fotografie ve formátu .cr2. Tento formát obsahuje kromě skutečného obrázku další informace, jako je doba expozice, doba expozice a různé barevné kanály. Proto mluvíme o formátu .cr2 také ze surového formátu (anglický: Raw soubor). Díky speciálnímu softwaru je možné dále upravovat snímky .cr2 – základní vlastnosti obrazu, jako je ostrost, odstín, vyvážení bílé, kontrast nebo sytost. Někdy to však není nutné a speciální software není po ruce. Pokud chcete převést soubor z formátu CR2 na JPG, převod-souboru.cz to dokáže snadno. Jednoduše nahrajte soubor Canon CR2, vyberte výstupní formát a klikněte na "Start Download". Pokud chcete převést několik souborů .cr2 na JPG, použijte prosím náš převodník pro několik souborů .

Snadno převést CR2 na JPG online

Přípona CR2 v názvu souboru označuje formát raw obrázků z fotoaparátů Canon. Nezpracovaná data, obvykle označovaná jako RAW soubory, založená na anglickém slovu, jsou tak negativní digitální fotografie. Z prvotních dat je obraz JPEG obvykle vyvíjen ve fotoaparátu. Jednoduché fotoaparáty ukládají pouze hotové soubory JPEG. Tím se šetří místo a čas potřebný k ukládání souborů na kartu. Dražší kamery mají možnost mít RAW a JPG, nebo dokonce jen ukládat formát RAW. S Canonem byste v posledně uvedeném případě našli pouze soubor CR2 na paměťovém médiu bez JPG. Formát CR2 nabízí velké výhody pro zpracování elektronických snímků ve srovnání s formátem JPEG. Dokonce ani v době chemické fotografie by žádný vážný fotograf nevyhazoval své negativy poté, co by měl tisknout do rukou. Pozoruhodný je zejména vyšší dynamický rozsah a možnost změny nastavení fotoaparátu, které ovlivňují vývoj JPG pouze v klidu v počítači. V postprodukci máte mnohem více možností zatemnit světla, zesvětlit stíny nebo změnit nálady osvětlení vyvážením bílé. Pro tuto práci potřebujete speciální konvertor surových dat. Jednoduché programy obvykle dodává výrobce fotoaparátu. Mnohem větší rozsah funkcí zahrnuje placený software, jako je Adobe Lightroom, Capture One, optika DxO, Silkypix Developer Studio nebo filtr RAW kamery v aplikaci Adobe Photoshop. Jako freeware RAW Therapee pravidelně dosahuje vynikajících výsledků testů. Co mají všechny společné programy, je, že si na to zvyknete. Různé nastavení, JPEG není dokonce vytvořen mezi dveřmi a Angel, ale to trvá určitou dobu. Ve vlastnickém formátu CR2 je to jako klasický negativní: možnosti jeho pohledu jsou omezené. Pohled čistého obrazu je nyní podporován moderními operačními systémy. Problém převodu do univerzálně použitelného formátu není vyřešen. Kromě toho je struktura RAW souborů závislá na fotoaparátu. Software pro prohlížení a konverzi musí být vždy aktualizován pro nové modely fotoaparátů. Na druhé straně to také znamená, že i nadále můžete zobrazit nebo upravit staré kamery během několika let. S formáty velkých výrobců kamer, jako jsou Canon CR2, Nikon NEF nebo Olympus ORF, je riziko malé, ale také známá jména, jako je Minolta, se museli s rozloučením již z trhu. Existuje dostatek důvodů pro konverzi souborů CR2 na formát s vyšší distribucí a kompatibilitou.

  • Jste fotografem společnosti Canon a chtěl byste archivovat formát, který je důvěryhodný pro budoucnost, kromě surového souboru, který lze ještě číst mnoho let.
  • Nemáte zaznamenaný soubor JPG "z kamery", ale musíte sdílet snímky rychle a bez nákladného vývoje, například v obchodě s fotografiemi nebo v tištěných tiskovinách online nebo v jiné objednávce.
  • Nepoužíváte fotoaparát Canon a proto nemáte v počítači nainstalován žádný kompatibilní software.

Nejlepším cílovým formátem konverze je formát JPEG, neboť formát souboru je většinou zkrácen na tři písmena JPG. Zkratka znamená skupinu Joint Photographic Experts a ve skutečnosti odkazuje na kompresní metodu, která byla standardizována v roce 1992. Kvazi-standard je chápán prakticky každým softwarem a je obvykle jediným formátem, který můžete doručit fotografické laboratoři, pokud chcete objednat expozice, fotoknihy nebo dárky fotografií. Z podobně standardizovaného formátu TIFF JPEG se liší drasticky sníženou pamětí. On-line konverze z formátu CR2 na JPG je rychlá a bez úsilí, které by zahrnovalo kompletní zpracování nespracovaných dat. Výsledek se nemusí skrývat. Původní nastavení fotoaparátu se neztratí a může být dána surovému souboru jako základní informace pro konverzi. Displej, například v Průzkumníku Windows založeném na sadě Microsoft Camera Codec Pack, pracuje podle této efektivní metody.

0.0/10(0 Stimmen)

Anleitung: CR2 in JPG online konvertieren

Anleitung CR2 Dateien online in JPG konvertieren
  1. Umzuwandelnde CR2-Datei auswählen
  2. Ziel-Dateityp prüfen und ggf. ändern
  3. Button "Umwandlung starten" wählen
  4. Fertig! Der Download startet auf der nächsten Seite

Hier geht es zur ausführlichen Anleitung

Folgende Konvertierungen sind derzeit mit CR2 Dateien möglich:

Alle Converter und Umwandler

Informationen zu den Dateiformaten bei der Umwandlung von CR2 to JPG

Von: CR2

Das Format CR2 gehört zu den sogenannten RAW-Formaten und wird von digitalen Kameras genutzt, um eine größtmögliche Freiheit bei der Bildbearbeitung am PC zu ermöglichen. RAW-Formate speichern eine Vielzahl an Daten und sorgen dadurch dafür, dass di …

Dateiendung: .cr2
Mehr Informationen und Umwandler für CR2

Nach: JPG

JPG ist ein Datenformat zur Speicherung von Bildinformationen in einer Datei. Es wurde 1992 von der Joint Photographic Experts Group definiert und erfreut sich seitdem zahlreichen und stetigen Weiterentwicklungen. Die Bildinformationen müssen dabei n …

Dateiendung: .jpg
Mehr Informationen und Umwandler für JPG

Video-Anleitung: CR2 do JPG

Online-Umwandeln.de ist ein Service zur Konvertierung von einem Dateityp zum Nächsten. Wir gehen vertraulich mit den Daten unserer Kunden um und bieten die Möglichkeit online und ohne Anmeldung Dateien umzuwandeln. Da die Umwandlung im Browser stattfindet, ist es auch egal ob du Mac OS, Windows, oder Linux benutzt. Alle Funktionen von Online-Umwandeln.de sind ohne Installation online verfügbar. Die umgewandelten Dateien sind immer auf der gleichen, hohen Qualität - und selbstverständlich auch ohne Wasserzeichen.

Keine Kommentare

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

 
X