CR2 do JPG

Konvertovat online a zdarma CR2 do JPG

Nahraný typ souboru:
Vybrat typ souboru:

Konverze v pouhých třech krocích

  1. Nahrát soubor
  2. Zvolit cílový typ souboru
  3. Stáhnout soubor!
konvertovat .cr2 do .jpg
Vážíme si vašeho soukromí! Vaše připojení je zašifrováno 256 bity.
Zásady ochrany soukromí
Přidat záložku pro prevod-souboru.cz
Reklama:

Profesionální digitální fotoaparáty Canon a SLR fotoaparáty nabízejí možnost ukládat fotografie ve formátu .cr2. Tento formát obsahuje kromě skutečného obrázku další informace, jako je doba expozice, doba expozice a různé barevné kanály. Proto mluvíme o formátu .cr2 také ze surového formátu (anglický: Raw soubor). Díky speciálnímu softwaru je možné dále upravovat snímky .cr2 – základní vlastnosti obrazu, jako je ostrost, odstín, vyvážení bílé, kontrast nebo sytost. Někdy to však není nutné a speciální software není po ruce. Pokud chcete převést soubor z formátu CR2 na JPG, převod-souboru.cz to dokáže snadno. Jednoduše nahrajte soubor Canon CR2, vyberte výstupní formát a klikněte na "Start Download". Pokud chcete převést několik souborů .cr2 na JPG, použijte prosím náš převodník pro několik souborů .

Snadno převést CR2 na JPG online

Přípona CR2 v názvu souboru označuje formát raw obrázků z fotoaparátů Canon. Nezpracovaná data, obvykle označovaná jako RAW soubory, založená na anglickém slovu, jsou tak negativní digitální fotografie. Z prvotních dat je obraz JPEG obvykle vyvíjen ve fotoaparátu. Jednoduché fotoaparáty ukládají pouze hotové soubory JPEG. Tím se šetří místo a čas potřebný k ukládání souborů na kartu. Dražší kamery mají možnost mít RAW a JPG, nebo dokonce jen ukládat formát RAW. S Canonem byste v posledně uvedeném případě našli pouze soubor CR2 na paměťovém médiu bez JPG. Formát CR2 nabízí velké výhody pro zpracování elektronických snímků ve srovnání s formátem JPEG. Dokonce ani v době chemické fotografie by žádný vážný fotograf nevyhazoval své negativy poté, co by měl tisknout do rukou. Pozoruhodný je zejména vyšší dynamický rozsah a možnost změny nastavení fotoaparátu, které ovlivňují vývoj JPG pouze v klidu v počítači. V postprodukci máte mnohem více možností zatemnit světla, zesvětlit stíny nebo změnit nálady osvětlení vyvážením bílé. Pro tuto práci potřebujete speciální konvertor surových dat. Jednoduché programy obvykle dodává výrobce fotoaparátu. Mnohem větší rozsah funkcí zahrnuje placený software, jako je Adobe Lightroom, Capture One, optika DxO, Silkypix Developer Studio nebo filtr RAW kamery v aplikaci Adobe Photoshop. Jako freeware RAW Therapee pravidelně dosahuje vynikajících výsledků testů. Co mají všechny společné programy, je, že si na to zvyknete. Různé nastavení, JPEG není dokonce vytvořen mezi dveřmi a Angel, ale to trvá určitou dobu. Ve vlastnickém formátu CR2 je to jako klasický negativní: možnosti jeho pohledu jsou omezené. Pohled čistého obrazu je nyní podporován moderními operačními systémy. Problém převodu do univerzálně použitelného formátu není vyřešen. Kromě toho je struktura RAW souborů závislá na fotoaparátu. Software pro prohlížení a konverzi musí být vždy aktualizován pro nové modely fotoaparátů. Na druhé straně to také znamená, že i nadále můžete zobrazit nebo upravit staré kamery během několika let. S formáty velkých výrobců kamer, jako jsou Canon CR2, Nikon NEF nebo Olympus ORF, je riziko malé, ale také známá jména, jako je Minolta, se museli s rozloučením již z trhu. Existuje dostatek důvodů pro konverzi souborů CR2 na formát s vyšší distribucí a kompatibilitou.

  • Jste fotografem společnosti Canon a chtěl byste archivovat formát, který je důvěryhodný pro budoucnost, kromě surového souboru, který lze ještě číst mnoho let.
  • Nemáte zaznamenaný soubor JPG "z kamery", ale musíte sdílet snímky rychle a bez nákladného vývoje, například v obchodě s fotografiemi nebo v tištěných tiskovinách online nebo v jiné objednávce.
  • Nepoužíváte fotoaparát Canon a proto nemáte v počítači nainstalován žádný kompatibilní software.

Nejlepším cílovým formátem konverze je formát JPEG, neboť formát souboru je většinou zkrácen na tři písmena JPG. Zkratka znamená skupinu Joint Photographic Experts a ve skutečnosti odkazuje na kompresní metodu, která byla standardizována v roce 1992. Kvazi-standard je chápán prakticky každým softwarem a je obvykle jediným formátem, který můžete doručit fotografické laboratoři, pokud chcete objednat expozice, fotoknihy nebo dárky fotografií. Z podobně standardizovaného formátu TIFF JPEG se liší drasticky sníženou pamětí. On-line konverze z formátu CR2 na JPG je rychlá a bez úsilí, které by zahrnovalo kompletní zpracování nespracovaných dat. Výsledek se nemusí skrývat. Původní nastavení fotoaparátu se neztratí a může být dána surovému souboru jako základní informace pro konverzi. Displej, například v Průzkumníku Windows založeném na sadě Microsoft Camera Codec Pack, pracuje podle této efektivní metody.

7.0/10(6 hlasy)

V současné době podporujeme následující konverze se soubory CR2:

Všechny konvertory

Informace o příponách pro konverzi z CR2 na JPG

Z: CR2

Formát CR2 je jedním z takzvaných formátů RAW a používá se v digitálních fotoaparátech, aby umožnil co největší svobodu zpracování obrazu v počítači. Formáty RAW ukládají velké množství dat, takže jejich digitální obrazy jsou ve své složitosti srovna …

Přípona souboru: .cr2
Další informace a konvertory pro CR2

Do: JPG

JPG je datový formát pro ukládání obrazových informací do souboru. Byl definován v roce 1992 skupinou Joint Photographic Experts Group a od té doby se těší četným a stálým pokrokům. Informace o obrázcích nemusí nutně obsahovat ilustrativní obsah, ale …

Přípona souboru: .jpg
Další informace a konvertory pro JPG

Výukové video CR2 do JPG

Prevod-souboru.cz je služba pro převod souborů z jednoho typu na jiný. Máme starost o vaše soukromí a také o vaše soubory. Součástí toho je, že na prevod-souboru.cz není požadována registrace. Protože nabízíme službu v prohlížeči, nezáleží na tom, zda používáte systém Windows, Apple OS X nebo Linux. Vaše výsledky konverzí budou vždy stejné, velmi kvalitní a samozřejmě bez vodoznaků.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *