WAV do MP3

Konvertovat online a zdarma WAV do MP3

Nahraný typ souboru:
Vybrat typ souboru:

Konverze v pouhých třech krocích

 1. Nahrát soubor
 2. Zvolit cílový typ souboru
 3. Stáhnout soubor!
konvertovat .wav do .mp3
Vážíme si vašeho soukromí! Vaše připojení je zašifrováno 256 bity.
Zásady ochrany soukromí
Přidat záložku pro prevod-souboru.cz
Reklama:

Audio soubory jsou v mnoha různých tvarech a velikostech. Větší zvukové soubory, s nimiž se setkáte v každodenním životě, obsahují tzv. WAV soubory. Tento velký formát zvuku je ideální pro výměnu vysoce kvalitních zvukových formátů a používá se například při zachování bezchybného zvuku. Nicméně vzhledem k tomu, jak rychle se vytvářejí zvukové soubory v rozsahu gigabajtů, funkčnost formátu souboru WAVE jako kontejneru pro rychlou výměnu je omezená. S převodníkem online na prevod-souboru.cz máte možnost snadno převést soubory z WAV do MP3 . Jak to funguje, je vysvětleno zde.

Od kvality až po kompresi – Jak převést velké soubory WAV do praktických mp3

Soubory WAV jsou vždy zvukové soubory. Tyto kontejnery jsou schopny ukládat hudbu a řeč ve vynikající kvalitě. V profesionální oblasti jsou soubory WAV obzvláště oblíbené, protože soubory jsou flexibilní v kvalitě. Určené vzorkovací frekvencí a bitovou hloubkou lze přehrávat téměř bezztrátově. Například CD má 16 bitů a vzorkovací frekvenci 44,1 kHz. V pracovních procesech je tedy WAV vždy výhodnější než MP3, neboť formát mp3 umísťuje silnou kompresi dat a tím snižuje kvalitu. Nicméně konverze WAV na mp3 výrazně snižuje velikost souboru.

Převést WAV do formátu MP3

Dokonce i když chcete pracovat s nejlepšími kvalitativními prostředky v průběhu projektu a vyměňovat si zvukové soubory bez ztráty, je obtížné objíždět přes formát mp3. Například pokud pracujete se zákazníkem a stále dochází ke změnám souborů, bude vždy lepší, pokud převedete WAV na mp3 předem. Dokonce i když chcete odesílat soubory přímo z audio rekordéru, konverze stojí za to. Samozřejmě můžete také nahrávat přímo ve formátu MP3, ale pro jakékoli změny je vždy rozumné mít zvukovou verzi v nejlepší možné kvalitě – a to nelze zaručit za krutého komprimování mp3. Pro jednoduché počitadlo čítačů a pro náročné poznámky a žádosti o změnu je nicméně zcela dostačující mp3. A právě z důvodů vesmíru je v mnoha případech praktičtější pracovat s formátem mp3. Pokud přinesete soubor WAV ve svém smartphonu, značně omezujete úložný prostor. Již v kvalitě CD už 90 minut zaplníte 1 GB jako WAV. Chcete-li konvertovat WAV na MP3 , převod-souboru.cz nabízí jednoduchý formulář pro nahrávání. Jediné, co musíte udělat, je nahrát váš soubor WAV a pak získat praktickou mp3 verzi. Dokonce i když vám někdo poslal soubor WAV, pomůže vám prevod-souboru.cz – protože můžete slyšet kompaktní mp3 na cestách.

9.5/10(43 hlasy)

V současné době podporujeme následující konverze se soubory WAV:

Všechny konvertory

Informace o příponách pro konverzi z WAV na MP3

Z: WAV

WAV je bezztrátový formát kontejneru, který ukládá nekomprimované zvukové soubory a obsahuje formát zvuku PCM. Výsledkem je, že dokument ve formátu WAV poskytuje optimální kvalitu zvuku, i když spotřebovává největší úložný prostor v porovnání s jiným …

Přípona souboru: .wav
Další informace a konvertory pro WAV

Do: MP3

MP3 je jedním z nejpopulárnějších formátů pro ukládání zvukových dat. Formát souborů, který vyvinul Fraunhoferův institut v roce 1982, je ve srovnání s CD ztrátou kvality zvuku. Komprese může být velmi masivní v závislosti na nastavení datové rychlos …

Přípona souboru: .mp3
Další informace a konvertory pro MP3

Výukové video WAV do MP3

Prevod-souboru.cz je služba pro převod souborů z jednoho typu na jiný. Máme starost o vaše soukromí a také o vaše soubory. Součástí toho je, že na prevod-souboru.cz není požadována registrace. Protože nabízíme službu v prohlížeči, nezáleží na tom, zda používáte systém Windows, Apple OS X nebo Linux. Vaše výsledky konverzí budou vždy stejné, velmi kvalitní a samozřejmě bez vodoznaků.

8 komentářů

 1. dík
  22. prosince 2023

  Díky za vaši práci

 2. Viliam
  24. října 2023

  ….ste SUPER, na rozdiel iných convert…

 3. David Erinaceus
  14. května 2023

  Všechny vaše převody jsou rychlé a fungují perfektně. Děkuji za vaši práci.

 4. MP3
  9. srpna 2022

  SUPER !!!!!!!

 5. Mária
  31. prosince 2021

  Úplne super. Vážim si Vašu prácu a ďakujem.

 6. chansons
  4. srpna 2021

  suprové!

 7. Martin Novák
  26. listopadu 2020

  Perfektní práce

 8. Joel Bros
  10. listopadu 2019

  super!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *