Komprimujte video

Komprimujte video online a zdarma

Nahraný typ souboru:
Vybrat typ souboru:

Konverze v pouhých třech krocích

 1. Nahrát soubor
 2. Zvolit cílový typ souboru
 3. Stáhnout soubor!
Vážíme si vašeho soukromí! Vaše připojení je zašifrováno 256 bity.
Zásady ochrany soukromí
Přidat záložku pro prevod-souboru.cz
Reklama:

Pokud chcete video odeslat nebo přidat na svůj web, může být nutné zmenšit velikost velkého video souboru. S Prevod-Souboru.cz můžete komprimovat video pouze ve třech krocích:

Jak mohu zmenšit videa online?

 1. Nahrajte svůj video soubor pomocí tlačítka „Vybrat soubor“.
 2. Vyberte cílový formát (obvykle je dobrá volba .mp4)
 3. Klikněte na možnost Zmenšit video!
 4. Stahování začne automaticky na další stránce, jakmile je převod dokončen. Poté najdete soubor ve složce pro stahování.

Které formáty videa lze zmenšit?

Prevod-Souboru.cz v současné době podporuje zmenšení velkého počtu video formátů, včetně následujících: .mp4, .wmv, .mov, .3gpp, .avi, .vob, .mpg, .mpeg, .gif, .mkv ,. flv, .webm.

Ke kompresi videa se používají různé technologie. Nejdůležitějším faktorem při kompresi videa je rozlišení a tzv. Kodek. Tyto dva aspekty se týkají hlavně video části filmu. Velikost zvukové části (tj. Zvuk videa) ovlivňuje hlavně přenosovou rychlost, kodek a počet kanálů. Například video může obsahovat zvuk pro stereo (dva kanály) nebo prostorový zvuk (4 nebo více kanálů).

Jednotlivé aspekty jsou podrobně vysvětleny níže níže:

Jak ovlivňuje rozlišení videa velikost souboru?

Rozlišení jde do čtverce na velikost videa. To znamená, že video s rozlišením 4 k (3840 x 2160 pixelů) s rozlišením Full HD (1920 x 1080 pixelů) zabírá přibližně čtyřnásobek velikosti souboru – protože počet pixelů (produkt rozlišení) je také čtyřikrát vyšší.

Jak ovlivňuje rychlost videa (počet snímků za sekundu) velikost videa?

Snímková frekvence je lineární ve velikosti souboru videa. V konkrétním příkladu má video s 60 fps (snímky za sekundu – snímky za sekundu) dvojnásobnou velikost souboru než video s 30 fps.

Jak formát kodeku / souboru ovlivňuje velikost videa?

Kodek je také velmi důležitý pro konečnou velikost souboru videa. Čím lepší kodek dokáže komprimovat video, tím menší je soubor. V posledních letech bylo dosaženo velkého pokroku u kodeků, jako jsou .h264 a .h265, takže s novějšími kodeky lze dosáhnout stejné velikosti souborů se stejnou kvalitou.

Prevod-Souboru.cz již učinil nejlepší možné předpoklady pro rozlišení, obnovovací kmitočet a kodek. Pokud nastavení nezměníte, video zůstane v původní kvalitě a optimalizovány jsou pouze obrazové a zvukové kodeky, aby se dosáhlo optimálního výsledku z hlediska kvality a nejmenší možné velikosti souboru.

9.7/10(881 hlasy)

Výukové video Komprimujte video

Prevod-souboru.cz je služba pro převod souborů z jednoho typu na jiný. Máme starost o vaše soukromí a také o vaše soubory. Součástí toho je, že na prevod-souboru.cz není požadována registrace. Protože nabízíme službu v prohlížeči, nezáleží na tom, zda používáte systém Windows, Apple OS X nebo Linux. Vaše výsledky konverzí budou vždy stejné, velmi kvalitní a samozřejmě bez vodoznaků.

3 komentáře

 1. Jirka
  20. března 2024

  Nádhera! Dlouho jsem hledal možnosti komprimace přes různé aplikace, ale toto je SUPER! jSTE BORCI!

 2. Lucia
  9. února 2024

  Konečne som nasla super stránku na konvertovanie videí s 1080p ktoré mi nič neprehráva: Super stránka aj môj starší TV to konečne dokáže prehrávať 😀 Vývojár si zaslúži viac ako kávu 😀

 3. Ivan
  14. prosince 2023

  Konečne fungujúci program. Video z 266MB zkonverzované na 49,8MB…SUPER

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *