Vše o souborech MPEG

MPG je formát souboru používaný pro kompresi filmů. Byl vyvinut v 80. letech od Leonardo Chiariglione a Hiroshi Yasuda k dosažení lepší komprese filmů. Předchůdcem byl MPEG-1, který dosáhl pouze nízké kvality výstupu s omezenou datovou rychlostí až 1,5 Mbit / s. Nástupci jako MPEG-4 nabízejí možnost kvalitnějších výsledků díky moderním metodám komprese. V roce 1994 byl zaveden MPEG-2 nástupce MPEG-1. MPEG-2 umožňuje nejen kompresi video souboru, ale také kódování zvuku a kompresi. Přibližně desetkrát vyšší přenosová rychlost až 15 Mbit / s umožňuje výrazně lepší výsledky. V ideálním případě je rychlost přenosu dat až 50 Mbit / s – například pokud má být také komprimováno rozlišení barev.

MPEG: Expertní skupina filmů

MPEG znamená "Motion Picture Expert Group". Jedná se o mezinárodní souborový standard pro kompresi video a zvukových souborů a jejich následnou dekompresi při přehrávání příslušného souboru. MPG je nyní široce používán k převodu souborů všeho druhu do menšího formátu, což usnadňuje přehrávání a přenos na paměťová média. Související standardy jsou MPEG-4 a MP3, které se používají pro video nebo hudební soubory.

Komprese v různých optimalizačních fázích

MPG používá speciální formu komprese, která používá různé fáze optimalizace pro převedení původních obrazů na kódované snímky v závislosti na informacích o snímku. Tyto kódované snímky vyžadují menší úložný prostor, aniž by došlo k výrazné obětování kvality. Při průměrné rychlosti komprese v rozmezí od 1: 100 do 1: 800 je výpočetní úsilí poměrně nízké. Umožňuje to ukládat videa ve velmi malých formátech, takže přenos nebo ukládání je snadné a bez dalších kroků.

Jak funguje MPEG

Komprese ukládá jednotlivé úseky souboru samostatně. Namísto digitalizace celého souboru jsou uloženy pouze jednotlivé části filmu. Pro tento účel se používají různé typy obrázků – obrazy I, P, B a D, které jsou pouze částečně komprimovány a každý odpovídá statickému obrazu. Slouží jako pevné body pro přístup k filmovým sekvencím. Tímto způsobem je úspěšné rychlé vyhledání dat. P-obrázky (prediktivní kódovaný obrázek) používají informace o souboru z předchozích I- a P-obrazů, aby se dosáhlo větší komprese. B-obrazy (obousměrně kódovaný obraz) jsou sekvence s nejvyšší kompresí. Jsou vytvořeny z předchozích obrázků I a P. D-obrazy (DC kódovaný obrázek) se používají ke kompresi jednotlivých barevných bloků ve formátu 8×8.

10.0/10(1 hlas)

Konvertovat, otevřít a editovat soubory MPEG

Detaly o souborech MPEG

Software pro otevření souborů MPEG
Software pro editování souborů MPEG
MIME-typ pro MPEG

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *